Samolepici archy VS rolove etikety - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Samolepící archy VS rolové etikety
Není možné si představit produkt bez štítku, protože informace na něm vytištěné poskytují kupujícímu užitečné údaje o produktu a umožňují zaměstnancům továren, prodejen a skladů provádět inventarizaci a služby zákazníkům rychleji - například díky čárovým kódům.

Ve všech zemích jsou pravidla pro vlastnosti samolepicích etiket přibližně stejná: etiketa musí vydržet od příchodu výrobků do prodejní haly až do jejich nákupu spotřebitelem. Měl by být informativní a „čitelný“, aby si každý mohl přečíst všechny vlastnosti produktu.

Zvláštnosti použití samolepek
Formát listu se obvykle používá pro informační účely. Takové samolepky jsou často vyrobeny ze samolepícího papíru, takže jejich životnost je v průměru 1-2 měsíce. Abyste ušetřili peníze, můžete si takové štítky dokonce vytisknout sami, na běžné kancelářské tiskárně (inkoustové nebo laserové). Jedná se o cenově nejpříznivější způsob jejich těžby. Stačí si koupit balení samolepícího papíru A4 a naplnit tiskárnu inkoustem. V tomto případě byste se však měli připravit na to, že barva nebude odolávat vlivu vlhkosti a slunce. Také, pokud potřebujete označit hodně produktů, bude účinnost nízká, protože samolepky se musí postupně odlepovat a tvarovat, což zabere spoustu času.
Formát A4 je tedy vhodný, protože umožňuje rychle získat malý počet štítků-nálepek. Tato metoda je také oblíbená díky své levnosti a snadné výrobě. Pro velké množství etiket se již nehodí.

Výroba etiket - samolepicí rolové etikety jsou vícevrstvé samolepky s lepicí vrstvou a podkladem, které se svíjejí do rolí a lze je lepit speciálními stroji. Pro tisk velkých edicí (nad 50 000) se volí flexotisk. Přenáší kvalitní snímky na film, fólii a papír. Používají se ekologicky nezávadná barviva, takže etikety jsou vhodné pro potraviny. Malý objem (do 1000 kusů) vyžaduje termotransferový tisk. Obraz je jasný a odolný vůči změnám teploty.

Samolepící role mají výhody ve vyšší kvalitě a stabilitě obrazu, stejně jako v rozmanitosti materiálů a metod tisku. Také se rychleji a snadněji nanášejí na povrch a poskytují příležitosti pro různé použité materiály. Obecně platí, že cena archových a kotoučových etiket je přibližně stejná.
Archové samolepicí etikety mají mnoho výhod, ale pokud potřebujete zvýšenou spolehlivost při přepravě a skladování produktů ve skladu, je lepší dát přednost rolovým.

11-2023
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah