Jak vybrat nejlepsi technologii pro tisk etiket - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Jak vybrat nejlepší technologii pro tisk etiket

Cílem každého podnikání je zvýšit prodej produktů a dosáhnout zisku. Jedním z nástrojů rozpoznávání značky je reklama a jejím důležitým prvkem je etiketa, která přitahuje pozornost spotřebitele a poskytuje informace o produktu.
Informativní a barevná etiketa potenciální zákazníky nejen přiláká, ale dokáže je také udržet aktivní. Proto návrháři pečlivě promýšlejí a rozvíjejí rozvržení, ztělesňující nejkreativnější nápady zákazníků. Zbývá pouze zvolit způsob tisku, protože často jsou potřeba obrovské série etiket, které je nutné vyrobit rychle a nejlépe za příznivou cenu.
Technologie tisku etiket
Zde je několik různých možností.
Termotransferový tisk
Používají se role samolepicích pásek, pásky s barvivy a stuhy. Vrstva pásky se přenese na termotransferovou etiketu bodovým ohřevem, aby se vytvořil čárový kód.
Pokud správně vyberete pásky a štítky, tato technologie vám umožní vytvářet produkty odolné proti opotřebení. Tyto etikety dlouhodobě neblednou a odolávají vysokým teplotám a vlivu agresivního chemického prostředí. Jsou široce tištěny pro supermarkety a sklady, kde je nutné pohodlné účtování produktů a skenování zboží na pokladně.
Flexografický tisk
Flexotisk technologie je v poptávce mnoha podniků, které vyžadují vysoce kvalitní štítky a ochranu proti padělání. K optimalizaci tisku se dnes používají stroje s velkou šířkou tisku. Vysoce elastické formy a minimální tlak v kontaktní zóně umožňují tisk na karton, papír, fólie, fólie, ale i termopapír, metalizované materiály atd.
Fóliové etikety a brožury se vyrábí na flexotiskovém stroji, pro stálost nátěru se provádí laminace, lakování, ražba za tepla a korunkové zpracování. Můžete také maximálně využít využitelnou plochu materiálu a vytvořit souvislý obraz. To ušetří peníze a zvýší produktivitu tisku.
Ofsetový a digitální tisk
Jsou nejvíce žádané při výrobě etiket. Rozdíl je v absenci formulářů a dalších komponent v digitální metodě. Tato technologie zahrnuje tisk počítačových souborů pomocí laserového zařízení.
Ofset přenáší barvu na formu vyrobenou z kovu nebo pryže a následně na samotný výrobek. Střední válec distribuuje barvu a vytváří vysoce kvalitní a jasný obraz.
Výhodou tohoto typu tisku je rychlost, možnost práce s mnoha materiály, skládání a laminace, dostupná cena velkého nákladu a dokonalý kontrast. Digitální tisk etiket také umožňuje používat běžný papír a je vhodný pro malé zakázky, zatímco ofset je univerzálnější a vhodný pro velké tiskové náklady.
Každá technologie má své výhody, takže se při výběru řiďte rozsahem podnikání a účelem samotných štítků, analyzujte skupiny produktů a také odhadněte rozpočet.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah