Etapy vyroby samolepicich etiket - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Etapy výroby samolepicích etiket

Etiketa je prostředek k označování výrobků a je připevněn k obalu nebo zboží. Obsahuje informace o výrobci, složení, datu spotřeby a další informace nezbytné pro spotřebitele. Etikety se často objednávají pro reklamu, protože jasná a stylová nálepka přitahuje zákazníky a může zvýšit prodej.
Důležitost výroby štítků je nesmírně velká. Hrají velkou roli v marketingu, protože je to účinný způsob, jak informovat, identifikovat, propagovat značku a získat si důvěru spotřebitelů. A to je mimořádně pohodlný způsob účtování zboží na skladě.
Štítek by se měl snadno aplikovat, měl by bezpečně držet na obalu, měl by být odolný a měl by mít jasný obrázek.
Samolepící etikety jsou dnes nejuniverzálnější a nejoblíbenější. To je způsobeno rozmanitostí designu, velikostí a materiálů. Takové nálepky se skládají z tištěné vrstvy, papíru/fólie, adhezivního základu a ochranného podkladu.
Etapy výroby etiket
Proces výroby samolepicích štítků se skládá z následujících fází:
Určení účelu etikety a výběr designu
Nejprve byste si měli určit hlavní účel samolepky (informativní, reklamní atd.) a vytvořit její rozvržení. Návrháři koordinují velikost, tvar, kresby, umístění prvků, písmo textu a další detaily.
Výběr materiálu
Každá skupina produktů potřebuje individuální typ nálepky v závislosti na podmínkách skladování: kosmetika, potravinářské výrobky, chemikálie pro domácnost atd. Například termo etikety TOP jsou vhodné pro výrobky skladované v mrazničkách nebo při vysoké vlhkosti a holografické etikety pro alkoholické nápoje. Výrobky s krátkou trvanlivostí jsou označeny běžnými papírovými samolepkami.
Výběr pro tisk
Zde je několik možností:
Digitální metoda: používá se pro malá vydání; obraz je co nejpodrobnější a nejjasnější. Provádí se na libovolných materiálech, přičemž je lze během procesu tisku rychle měnit.
Flexotisk: nejoblíbenější a cenově dostupný typ tisku. Používá se na rolové etikety s ekologicky nezávadnými barvami, takže je vhodný pro potravinářské výrobky.
Termotisk: provádí se na různé materiály: karton, film, papír a dokonce i látku. Hotové samolepky jsou odolné vůči změnám teplot, UV záření atd.
Offset: můžete vytvořit neomezený počet kopií. Vhodné na suché samolepky na lahve, kartonové obaly.
Termotisk: provádí speciální termotiskárna pro výrobky s krátkou trvanlivostí.
Ražba: používá se na různé materiály s přídavkem barviv. Obvykle se volí k ozdobení špičkové kosmetiky, alkoholu a dalších exkluzivních produktů.
Výrobu samolepicích etiket je třeba objednat u profesionální tiskárny. Specialisté vám pomohou vybrat design, materiál, lepicí vrstvu a způsob tisku. Díky tomu získáte štítky, které vydrží mnoho let a přitom si zachovají svou atraktivitu a funkčnost.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah